MENU
+48 781 787 974

Designerskie nawilżacze powietrza

Jak zima, to zimno. A jak zimno, to grzejemy w mieszkaniach. Jak grzejemy w mieszkaniach, to robi się sucho. Niektórym to nie przeszkadza i nie odczuwają potrzeby nawilżania powietrza. Jednak przebywanie w suchym pomieszczeniu wiąże się z przesuszeniem skóry, kaszlem, katarem itp. Dla mnie po prostu jest nieznośnie. Dodatkowego nawilżenia potrzebuje też drewno, które mamy w domu – przy małej wilgotności powietrza podłoga się rozsycha i zaczyna trzeszczeć.

Co wtedy? Postanawiamy kupić nawilżacz powietrza! Nie będę tu analizować parametrów technicznych – czy jonizują powietrze, jak bardzo są głośne, czy można dodawać olejki eteryczne, czy dodatkowo oczyszczają powietrze. Funkcji i opcji jest mnóstwo, i trzeba sobie przeanalizować, co jest dla nas najważniejsze, ile jesteśmy w stanie zapłacić, jak często chcemy go używać, itp. Skupię się natomiast na wyglądzie dostępnych w Polsce urządzeń w cenie kilkuset złotych. Przed podobnym wyborem stałam rok temu i – szczerze mówiąc – byłam odrobinę rozczarowana designem nawilżaczy (na szczęście – przygotowując ten wpis z zadowoleniem stwierdzam, że sytuacja się poprawiła!).

Sanatoryjne

Większość dostępnych modeli wygląda jak urządzenia szpitalne i medyczne. Zazwyczaj biało-niebieskie. Czystość, woda, sterylność, zdrowie i te sprawy. Wszystko OK, ale niekoniecznie chcemy z salonu robić sanatorium. Nie wrzucam przykładów takich nawilżaczy, bo łatwo je znaleźć;)

Dziecięce

W tej kategorii wybór jest spory, a modele różnorodne: słoniki, misie, kwiatki, żabki, rybki itp. Znalazłam nawet Sponge Boba i Hello Kitty! Dla każdego coś miłego. Często mają dodatkową opcję lampki nocnej i emitują łagodne światło, nieprzeszkadzające maluchom w spaniu. Zapewne każdy z tych kolorowych modeli będzie cieszył dzieci. Ja wybrałam modele firmy Duux, które świetnie nadają się do pokoju dziecięcego, ale są też przykładami fajnego designu. Oba dostępne w cenach do 300 zł.

nawilzacz powietrza grzybek duux dla dzieci

Czerwony grzybek marki Duux [foto: ladnebebe.pl]

nawilzacz powietrza duux kula dla dzieci

Nawilżacz kula Duux będzie też świetnie wyglądać w innych pomieszczeniach w domu [foto: pomocnicymamy.pl]

Designerskie

I, last but not least, przedstawiam moje subiektywne typy nawilżaczy prezentujących dobry design. Zazwyczaj mają uproszczone formy (kule, kostki, itp), przypominają eleganckie wazony lub nawiązują do futurystycznych kształtów. Przeważające kolory to czarny i biały, ale pojawiają się też bardziej wesołe modele – np. różne modele od Stadler Form czy Gota od AirNaturel występujące w kilku kolorach.

Oskar, Stadler Form, ok. 500 zł [foto: zabawkowicz.pl]

nawilzacz powietrza do mieszkania fred stadler form zolty

Fred, Stadler Form, występuje w kilku kolorach, cena ok. 500 zł [foto: all4home.pl]

 

nawilzacz powietrza rivere bialy czarny design

Rivere w wersji białej (dostępna też czarna), ok. 200 zł [foto: kayenn.pl]

nawilzacz gota black air naturel

Gota, Air Naturel, dostępny też w kolorze białym i malinowym, ok. 200 zł [foto: airnaturel.pl]

evaporator air-o-swiss nawilzacz powietrza red dot design award black white

Evaporator, AIR-O-SWISS, laureat red dot design award, ok. 600 zł [foto: bonecopolska.pl]

hb nawilzacz uh1065b

UH1065B, HB Polska, dostępny też w kolorze białym, ok. 200 zł

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.