MENU
+48 781 787 974

Odrobina wesołego chaosu? Czemu nie!

Zima w Polsce jest nie do zniesienia, a wszędobylska szarość staje się dobijająca? Zapraszam do Kolumbii, do uroczych, wesołych i odrobinę szalonych wnętrz zaprojektowanych przez Plasma Nodo.

Natrafiłam na nich przy pracy nad artykułem dla ‚Architektury & Biznes’ poświęconemu ich projektowi –  9 3/4 Bookstore + Cafe w Medellin (tak, tak, w tym mieście, w którym odbywały się wojny karteli narkotykowych i żył Pablo Escobar). Chłopaki z Plasma Nodo zajmują się zarówno grafiką, jak i wnętrzami – głównie komercyjnymi. Ich motto brzmi: Spójne historie dobrze zrobione (Historias coherentes bien hechas). I takie są. (A niektóre też dodatkowo – kolorowe i szalone!)

9 3/4 Bookstore + Cafe [źródło: plasmanodo.com]

9 3/4 Bookstore + Cafe [źródło: plasmanodo.com ]

Jaka jest księgarnio-kawiarnia 9 3/4? Już sama nazwa jest nie z tego świata – czytelnicy Harrego Pottera doskonale wiedzą, do czego nawiązuje. A jakie jest wnętrze? Szalone, odrobinę chaotyczne, ale w całości bardzo wesołe. Są sześciokątne nisze w ścianie, w których dzieci mogą się zaszyć z ulubioną książką. Jest dwukondygnacyjna drabina przy regale książek. Z sufitu zwisają deski i kolorowe lampy. Na fotelach pojawia się mix wzorów i kolorów – łącznie z mapami. Nawet betonowa podłoga jest pomalowana. Ilość faktur i materiałów może wydawać się przytłaczająca, ale tak nie jest. Innym projektami, które zwróciły moją uwagę są sklepy: designerski Plasma i obuwniczy Coco Rosa. Tu też dużo się dzieje: jest drewno, kolorowa ceramika (na podłodze lub ścianie), dużo koloru na ścianach i dodatkach.

Czy da się określić styl tych wnętrz? Najłatwiej i być może najtrafniej wrzucić je do eklektyzmu. Chociaż dla mnie to taki lekko przesadzony i wesoły styl skandynawski albo mix designu hiszpańskiego ze skandynawskim.

W każdym przypadku historia jest spójna i dobrze opowiedziana!

Tienda Plasma [źródło: plasmanodo.com]

Tienda Plasma [źródło: plasmanodo.com]

Tienda Plasma [źródło: plasmanodo.com]

Coco Rosa [źródło: plasmanodo.com]

Coco Rosa [źródło: plasmanodo.com]

KOMENTARZE: 2
  1. styczeń 15, 2016 by Marian

    Szalone kolory. Latynosi mają zdecydowanie większą fantazję. W takim wnętrzu ludzie chyba czują się weselej.

  2. luty 01, 2016 by gutka

    Zdecydowanie się z tym zgadzam! 😉

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.